Pranie dywanów orientalnych i jedwabnych

Nasza pralnia dywanów wykonuje również profesjonalne pranie dywanów oraz czyszczenie dywanów typu ORIENTALNE (dywany nomadzkie, dywany ludowe, dywany rzemieślnicze, dywany ekskluzywne, kilimy) oraz  JEDWABNE, które pochodzą głównie z Nepal, Afganistan, Maroco, Pakistan,Iran,Turcja,Tybet, Chiny, Indie oraz inne dalekie kraje.

Historia dywanów orientalnych sięga wielu lat, uznawane są za dzieła sztuki  oraz są symbolem bogactwa i luksusu, Dywany tego typu wytwarzane są z najlepszych gatunków materiałów (przędzy) jaką jest wełna czy jedwab. Dlatego jednak aby nie zniszczyć delikatnego ręcznie tkanego włosia potrzebna jest specjalna metoda ich wyprania.

Pranie dywanów orientalnych i jedwabnych w naszej pralni  wykonywane jest wyłącznie przez wykwalifikowany i doświadczony personel, który przeszedł specjalne szkolenie w praniu tego typu dywanów.

Do procesu prania tego typy dywanów używamy specjalnych środków, które pozwalają nam uzyskać efekty dla najbardziej wymagających dywanów pochodzących z różnych zakątków dalekich krajów.

Proces prania takich dywanów odbywa się wyłącznie ręcznie, metodą perską:

  1. Proces odbywa się na wnikliwej kontroli włosia oraz stopniu zabrudzenia, takie działanie pozwoli dobrać odpowiednie środki czyszczące.
  2. Dywan poddawany jest dogłębnemu odkurzaniu w celu pozbycia się zawartości sypkich ( kamień, piach, kurz, pył)
  3. Dywan umieszczamy w specjalnym preparacie……..itd
  4. Następnie dywan podlega ręcznemu czyszczeniu specjalnymi środkami
  5. Dywan spłukujemy ,następnie zbieramy za pomocą specjalnego zbieraka do momentu zebrania całego zanieczyszczenia. W zależności od stopnia zabrudzenia proces jest powtarzany do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów pozwalających uzyskać intensywność koloru.
  6. Każdy dywan zalewany jest specjalnym impregnatem na bazie tłuszczu zwierzęcego.
  7. Wirowanie w specjalnej do tego przystosowanej maszynie wirującej.
  8. Dywan suszony jest w specjalnych suszarniach o odpowiedniej temperaturze i jest rozciągany jeśli jest taka potrzeba.
  9. W ostatniej fazie dywan przechodzi szczegółową kontrole jakości, która zatwierdza jakość wykonania usługi. Gdyby kontrola okazała się mało satysfakcjonująca cały proces jest powtarzany do momentu uzyskania intensywności koloru.

Przedstawiony w taki sposób  proces na czyszczenie dywanów jedwabnych i orientalnych przywraca elastyczność włosiu i dawny blask kolorów.

Dodatkowo każdy dywan również należy odwracać w regularnych odstępach czasu aby zużywał się równomiernie z każdej strony. Taka czynność pozwoli zachować dywan w jednakowej kolorystyce.

Poniżej przedstawiamy efekty prania dywanów orientalnych oraz jedwabnych PRZED oraz PO PRANIU  :